Jak naladit

Je to opravdu jednoduché.

Program TV13 je dostupný všem majitelům televizoru vybaveného set-top boxem nebo digitálního televizoru, ale i uživatelům společných antén v bytových domech. Postup ladění je shodný s laděním celoplošných tv kanálů. Signál TV13 je šířen v pozemním digitálním televizním vysílání (DVB-T),v Regionální síti 6 na 21. kanálu, a to jak v běžném rozlišení, tak i ve Full HD.

TV13 v STA (anténní rozvod)

Požádejte svého správce o přidání tv kanálu do nabídky STA. Nalaďtě programy na kanálu 21 a přidejte do svého seznamu programů.

TV13 chci naladit svépomocí

DVB-T anténu připojte koaxiálním kabelem k tv. Anténu natočte svisle a nasměřujte na vysílač na Sluneční náměstí. Nalaďtě program na kanálu 21 a přidejte do svého seznamu programů.

Na svém DVB-T televizním přijímači nebo DVB-T set-top boxu si nastavte manuální nebo automatické ladění programů. Při volbě automatického ladění je možné, že se změní pořadí všech televizních kanálů. Při manuálním ladění zvolíte 21. kanál a naladíte programy TV13 a TV13HD, ze kterých si vyberete podle typu svého televizního přijímače. V bytových domech se společným anténním rozvodem lze zajistit příjem v jednotlivých bytech centrálním přidáním programů šířených na 21. kanálu, pravděpodobně se neobejdete bez slučovače, resp. odborného zásahu specialisty.

Dobrý příjem zajistí kvalitní DVB-T anténa.

Cena

Cena svépomocí

Položka Cena
Anténa od 529,- s DPH
Slučovač (v případě užití více antén) od 109,- s DPH
Koaxiální kabel 79,- s DPH
od 717,- s DPH

Cena od servisní společnosti

Položka Cena
Dle technologie na celý bytový dům od 5000,- s DPH
od 5000,- s DPH

Pokrytí

Pokrytí dle měření ČTÚ